Багато дорослих і досвідчені жінки вчать майбутніх молодих матерів того, що природний процес пологів - єдино вірний, а кесарів розтин приносить не тільки матері, але і малюкові суцільну шкоду.
Важливі показники
Насправді, і у класичних пологів, і у народження шляхом кесаревого розтину є свої плюси і мінуси.
Кесарів лікарі призначають в разі, якщо на те є серйозні причини: вади розвитку або пухлинні захворювання внутрішніх статевих органів, деформація кісток таза, цукровий діабет, порок серця і інші важкі недуги, а також вузький таз, через що жінка не зможе сама розродитися . Показанням до кесаревого розтину є і дуже великий малюк (4 і більше кг).
Безглуздо заперечувати позитивні аспекти цієї операції. У деяких випадках тільки вона може врятувати життя і породіллі, і немовляті. Не можна забувати, якою високою була материнська смертність в минулі століття, коли такої операції просто не було. З іншого боку, кесарів розтин - не панацея від усіх бід і, вже тим більше, не спосіб просто позбутися від болю і труднощів народження. До нього слід вдаватися тільки при наявності лікарської рекомендації.
Кесарів розтин: добре чи погано?
До переваг кесаревого розтину можна віднести менш травматичний і більш передбачуваний результат. Якщо у породіллі вузький таз, тільки при порожнинній операції вона зможе привести у світ немовля. При спробі народжувати самостійно жінка може померти від втрати крові. Не краща доля чекає і її немовля. Також кесарів позбавляє від розривів промежини, які доставляють величезний дискомфорт після нормальних пологів.
Сама операція триває швидше (максимум 45 хв) і фізично легше, ніж класичні пологи (іноді 12 і більше годин). Через відсутність потужних перейм і потуг при цій операції у дитини менше шансів отримати родову травму. І все ж кесарів розтин - порожнинна операція, що має свої негативні сторони.
До останніх слід віднести високий ризик виникнення ускладнень (наприклад, спайок в черевній порожнині), негативний вплив наркозу на саму матір і новонародженого. Після цього способу пологів жінку чекає тривалий і не найкомфортніший відновний період. Шов може гоїтися (і постійно боліти) 2-3 тижні.
Класичні пологи: плюси і мінуси
Якщо жінка сильна і здорова, для неї найкращим показанням є природні пологи. Під час проходження родових шляхів малюк долає свою першу в житті перешкоду. Якщо він міцний і здоровий, це йде тільки на користь. До того ж для розвитку статевої системи дівчаткам важливо отримати невелику порцію мікрофлори матері, що і відбувається при звичайних пологах.
Якщо все пройшло нормально, жінки набагато швидше відновлюються, ніж після кесаревого. Але є і недоліки у родового процесу, запрограмованого природою. Якщо в процесі пологів відбулися розриви, матері накладають шви. Вони дуже довго заживають і завдають колосальний дискомфорт. Сам процес народження тривалий і болісний. У більшості молодих жінок він викликає сильний страх.
Чи дітки, народжені природним шляхом, є більш сильними і здоровими, - теж спірне питання. Добре, якщо пологи пройшли благополучно і дитина не отримала травми. Тоді вона буде здорова. В іншому випадку її здоров'я виявиться нічим не краще, ніж у крихти, що з'явилася на світ після кесарева. Набагато більше значення для здоров'я новонародженого має подальше його вирощування. Якщо мати хоче дати малюку все найкраще, подарувати йому міцне здоров'я і імунітет, слід годувати грудним молоком і якомога пізніше переходити на штучне харчування.
Рубрика: | Здоров'я | |
Додав: | Admin | |
Теги: |