Основною з яких для органів місцевого самоврядування залишається проходження коштів через міське казначейство. На сьогодні склалася доволі складна ситуація: навіть ті кошти, які є в міській казні та яких явно недостатньо, тижнями лежать на рахунках Державного казначейства. Суцільне безгрошів’я паралізувало роботу не тільки комунальних служб, а й бюджетних організацій. Є загроза припинення харчування дітей в установах та закладах освіти, не проводяться розрахунки за виконані роботи з комунальними підприємствами. Звідси випливає заборгованість з виплати заробітної плати комунальникам.
Найяскравішим прикладом є ситуація з ПАТ «Львівобленерго», яке зранку
20 листопада припинило постачання електроенергії КП
«Бориславводоканалу», хоч кошти в сумі близько 100 тисяч гривень були на
рахунках Підприємства. Як пояснює керівник відділення Державного
казначейства Алла Русенька, «проводится оплата тільки захищених статей
бюджету».
Керівництво міста змушено було просити допомоги в області для проходження власних коштів. І тільки завдяки втручанню високопосадовців обласного рівня вдалося провести відповідне фінансування, завдяки чому бориславців не залишились без водопостачання.
Як коментує міський голова Володимир Фірман: «Ми є заручниками ситуації, яка склалася в державі. Нещодавно мери міст України зустрічались з Президентом України і звернулись до нього за допомогою. Була прийнята резолюція зустрічі на найвищому рівні. Але ситуація тільки погіршується. Це проблема всіх міст України, хоч даний факт нас не тішить».
Складається безвихідна ситуація: в самий складний період року потрібно пальне для швидких, пісок для доріг, зарплата для комунальників, але навіть, маючи кошти на рахунках, міська влада безсильна в цій ситуації.
Проте і з патової ситуації потрібно шукати вихід. Тому прийнято рішення звернутись до Львівської обласної державної адміністрації та Державного казначейства України.
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |
не казначейство, а державна скарбниця
Іменника казна та його похідних не фіксують ні Словник за редакцією Бориса Грінченка, ні найповніший 11-томний академічний словник української мови. Але їх, ігноруючи традиції нашої лексикології та лексикографії, насаджують у мовленні депутати, чиновники, засоби масової інформації. Увімкніть радіо чи телевізор, розгорніть газету – і ви переконаєтеся в цьому.
Це сучасне російське слово та словосполучення з ним треба перекладати так: казна, казначейство – скарбниця, державна скарбниця, казначей – скарбник (скарбничий), казначейша – скарбничиха, казнохранилище – скарбівниця, государственный казначейский билет – білет державної скарбниці. І не тільки перекладати, а й активно користуватися ними.