Борислав Сіті / Статті / Дім / Як вивести жирну пляму з одягу в домашніх умовах

Як вивести жирну пляму з одягу в домашніх умовах

6317 | 7
27.07.2017

Смажили котлети на розпеченій сковорідці, упустили стегенце, притулилися до брудної деталі в майстерні - стійкі розводи тут як тут. Способів, як вивести жирну пляму з одягу не було б так багато, якби всі вони були по-справжньому ефективні. На жаль, більшість методів виявляються марною тратою часу. Як не промахнутися з вибором жировидаляючого засобу і які нюанси слід враховувати, щоб процедура дала потрібний результат?

Як правило, серйозність проблеми виявляється вже після прання. Оскільки перше, що зазвичай роблять в таких випадках - перуть одяг в гарячій воді з використанням звичайного порошку. Якщо ж це не дало ефекту, то варто вдатися до більш радикальних способів, щоб видалити жир з одягу.

Існують загальні рекомендації, які підходять для всіх без винятку випадків і дозволяють легше відіпрати жирну пляму від олії на одязі. Їх всього шість.

  1. Візуальний контроль. Ретельно огляньте одяг, пляма може бути не одна. Особливо якщо ви встигли скласти забруднену сукню, то жирна «клякса» цілком може відбитися і з іншого боку.
  2. Ізоляція. Якщо для початку ви вирішили випрати брудні джинси або кофту, а вже потім визначатися з додатковими засобами чищення, не кладіть їх з іншими речами, а періть окремо.
  3. Тест. Перед тим як наносити очищуючий засіб на тканину, необхідно провести тест на не помітній ділянці або на клаптику, який йде разом з біркою. Для цього потрібно нанести обраний засіб і залишити хвилин на 30 для впливу. Потім змити і оцінити результат. Якщо колір тканини не збляк, значить можна використовувати вибраний плямовивідний засіб безпосередньо на забруднену ділянку.
  4. Захист. Перед обробкою плями сумішшю, під неї із виворітного боку необхідно підкласти чисту білу тканинну серветку. Це вбереже інші ділянки від зайвого впливу хімічних речовин.
  5. Обробка. Засіб наносять на пляму, починаючи від країв до центру. Це необхідно, щоб "клякса" не розпливлася. Згадайте, що відбувається, коли в центр жирного дека капаєш засіб для миття посуду? Жир «розбігається» по сторонах. Так само може статися і з плямою.
  6. Полоскання і прання. Перш ніж вирішити, як запрати масну пляму (руками або в пральній машинці), необхідно ретельно прополоскати і повністю видалити з волокон засіб для чищення. Для більшої ефективності можна спочатку випрати руками, а потім вже відправити в барабан пральної машини.

Першочергові заходи

Як і у випадку з будь-якими іншими плямами, час грає не на нашому боці. Тому чим швидше будуть вжиті заходи, тим вище шанс врятувати улюблену сукню або навіть білі штани. Перш ніж вивести жирну пляму з одягу в домашніх умовах, ретельно вивчіть склад тканини, оскільки «поведінка» при пранні, а особливо з використанням агресивних миючих засобів, може істотно відрізнятися в залежності від того, з чого виготовлено одяг. Однак оперативні заходи, що вживаються для того, щоб очистити одяг від жирної плями без прання, багато в чому схожі.

Чим сильніше жир вбереться в волокна тканини, тим складніше його буде видалити. Саме тому досвідчені господині, перш ніж запрати плями, намагаються мінімізувати кількість олії, що потрапила на тканину. Для цього ні в якому разі не можна використовувати серветку або підставляти річ під струмінь гарячої води. Необхідно використовувати речовини, які вбирають жир завдяки своїй структурі. Наприклад, сіль, крохмаль, соду або шматочок хліба.

Господарське мило

Банальне господарське мило - відмінний засіб для видалення всіх видів плям і підходить для будь-яких тканин. Ним без страху можна запрати шовк, шифон і навіть замаслену балонову куртку. Текстура волокон не буде пошкоджена і колір не обзлізе.

Область плями змочують і добре натирають господарським милом, в такому вигляді річ потрібно залишити на п'ять-шість годин, після чого випрати в теплій воді. Щоб прискорити процес, річ кладуть в поліетиленовий мішок. Тоді час впливу скорочується до трьох годин.

У більшості випадків цього буває достатньо, щоб питання, як позбутися від жирної плями на одязі відпало саме собою. Навіть якщо цього не відбулося, то жирна «клякса» точно стане більш безпечною і легко піддається подальшому чищенні.

Видалення жирної плями (жиру) з одягу за допомогою солі

Сіль і сода

Нерідко жир капає на одяг, який прати не рекомендується. Щоб не доводити справу до хімчистки, можна спробувати присипати свіжу пляма, наприклад, на шкіряній куртці або пуховику, сіллю або содою. Ці речовини подібно до губки вбирають надлишки жиру і, якщо діяти швидко, то можуть не допустити появи жирної плями в принципі. Щоб спосіб спрацював, потрібно зробити три дії.

  1. Засипати сіллю або содою пляму.
  2. Ретельно втерти її в волокна тканини за допомогою щітки (можна взяти стару зубну).
  3. Почекати десять хвилин і щіткою ж змахнути сіль, яка вже поглинула жир.

При необхідності процедуру можна повторити. Якщо мова йде про одяг, який неможливо випрати звичайним способом, то після солі-соди варто протерти оброблену ділянку ватним тампоном, змоченим в нашатирному спирті або перекису водню.

Абсорбенти

Якщо вірити народним порадам, то проти жиру варто використовувати абсорбуючі речовини. Крохмаль, тальк або подрібнена крейда можуть використовуватися на делікатних і кольорових тканинах.

На пляму рясно насипають крохмаль, дитячу присипку або подрібнюють крейду. Залишають на 10-15 хвилин. Після чого змітують щіткою речовину і, після ретельного полоскання, відправляють річ прати.

Нашатирний спирт

Звичайний нашатир з аптечки може врятувати будь-яку тканину від плям такого роду. Він здатний навіть видалити застарілу жирну пляму з кольорового одягу, не кажучи вже про свіжі забруднення. Потрібно виконати процедуру в чотири кроки.

  1. Нашатирний спирт змішують зі звичайною водою 1:2.
  2. Суміш наносять на забруднену ділянку і залишають на 20 хвилин.
  3. На пляму укладають серветку з бавовни і пропрасовують гарячою праскою.
  4. Після цих маніпуляцій річ перуть, як сказано на бірці виробника.

Миючий для посуду

Принципи впливу на жир на одязі і посуді досить схожі. Адже боїться він в обох випадках одного і того ж - гарячої води і сильних миючих речовин. Останні з надлишком містяться в «Фейрі» або засобі, який знайдеться на кухні.

Наносимо миючий засіб на забруднену ділянку, легко втираємо його і залишаємо на 15-20 хвилин. Після цього перемо, як зазвичай. Метод добре підходить і для профілактики. Якщо сумніваєтеся, що порошок відпере підозрілі розводи, то сміливо обробіть їх «Фейрі» перед пранням.

Незвичайні способи

Якщо під рукою немає нічого з перерахованих вище засобів, то можна вдатися до оригінальних варіантів рішення проблеми.

  • Гірчиця. Але, звичайно, не соус, а порошок. Він теж має здатність змивати жир. Раніше гірчицею навіть мили посуд. Просто змішайте сухий порошок з водою до консистенції сметани і нанесіть на потрібне місце на 15 хвилин. Потім зметіть щіткою.
  • Хлібний м'якуш. Діє немов губка, вбирає будь-яку рідину, тому можна спробувати промокнути ним свіже забруднення.
  • Піна для гоління. Якщо змастити нею пляма, вона зупинить процес проникнення жиру в волокна тканини.
  • Шампунь для жирного волосся. А також гель для душу для проблемної шкіри. Потрібно нанести і потримати 20 хвилин.
Як вивести застарілу жирну пляму

Як вивести засохшу жирну пляму з одягу

При боротьбі зі свіжими плямами необхідно дотримуватися принципу «не дати вбратися». Але якщо час згаяно і плями виявилися вже після прання і прасування, то як в цьому випадку прибрати стару жирну пляму з одягу?

Перш ніж відтерти пляму з одягу знову визначтеся з типом тканини - це дозволить вирішити проблему не тільки швидко і ефективно, але й безпечно. Адже доведеться задіяти і агресивні речовини, які переносить не всяка річ. Важливо не тільки засіб, але і спосіб впливу. Наприклад, бавовняні футболки або спортивні штани, можна замочувати з очищувачем. А от штани з оксамиту або замші краще обробляти щітками.

Бензин і скипидар

Традиційне і перевірений часом засіб допомагає від будь-яких видів забруднень, але перед використанням вимагає проведення тесту на невеликому клаптику, тому що може залишити розводи або випалити колір.

Під забруднену ділянку кладуть кілька шарів білої бавовняної серветки і ватним тампоном, змоченим в бензині, обробляють «пляму» від країв до центру. Залишають на 15-20 хвилин, після чого виполіскують і перуть звичайним способом. Може знадобитися кілька прань.

Скипидар застосовується за таким же принципом, і дає досить помітні результати на тканинах з міцним забарвленням. Обов'язково працюйте в рукавичках.

Кока Кола

Якщо кока-кола при прийомі всередину швидше допоможе обрости жиром, то при зовнішньому застосуванні добре з ним бореться. Втім, з цим впорається будь-який сильногазований солодкий напій. Просто залийте ним пляму і залиште на три години, а потім прополощіть і виперіть.

Гліцерин

Не всі тримають вдома бензин, та й обробляти ним одяг досить відчайдушний спосіб, до того ж запах не дозволяє зробити це вдома. Тоді до справи візьметься гліцерин. Він не тільки відмінно зволожує шкіру, але і допомагає перемогти жирні плями, тому що відноситься до спиртів. До того ж, він добре переноситься примхливими і делікатними тканинами, навіть трикотажем. Є кілька способів використовувати його для очищення одягу. Можна просто нанести на тканину і залишити на півгодини, а можна посилити його дію нашатирним спиртом або перекисом водню. В обох випадках інгредієнти змішують з розрахунку 1:1 і наносять на тканину на таку ж кількість часу.

Жирні потьоки

Специфічні жирні потьоки

Найприкріше - зіпсувати ошатне плаття в довгоочікуваний вечір. Адже часто доводиться вибирати, що саме рятувати: одяг або побачення. Зберігайте спокій і насолоджуйтеся спілкуванням: пам'ятайте, що плями можна «перемогти» і після. Ось варіанти для виведення типових після вечері в ресторані плям.

  • Від машинного масла. Уявіть, що кавалер заїхав за вами, ви в ошатномій довгій сукні, готувалися весь вечір. Він теж готувався і змастив двері свого авто машинним маслом, яке негайно перекочувало на вашу сукню. Ці розводи добре видаляє «Фейрі» або спеціальний засіб для очищення рук з автомагазину. Також скіпідар, змішаний з нашатирем, наносять на пляму і залишають на 20 хвилин.
  • Від кетчупу. М'ясо під томатним соусом добре виглядає під час романтичної вечері, але так і норовить капнути то на краватку, то на плаття. Перше, що потрібно зробити - це видалити кетчуп. Наприклад, зібрати його тупим боком ножа. Краще не використовувати серветку, тому що вона тільки розмаже пляму і зробить її більшою. Ділянку засипають сіллю, залишають на десять хвилин, а потім змивають під проточною водою. Якщо пляма залишилося, то її видаляють за допомогою перекису водню (змочують ділянку і залишають на десять хвилин).
  • Від воску. Романтична вечеря при свічках може стати причиною того, що на речах з'являться плями від парафіну або воску. Це досить специфічні забруднення, які вимагають іншого підходу. Якщо свічка була без барвників, то одяг можна укласти в целофановий пакет і відправити на 12 годин в морозилку. Після цього ретельно обтерти краплі руками. Якщо ж віск був кольоровий, то після цієї процедури можна використовувати промислові відбілювачі, в тому числі і для кольорових тканин.

Однозначної поради, як позбутися від жирної плями на одязі просто не існує. Відгуки господинь говорять про те, що жирні плями не завжди відпираються з першого разу. Але через кілька прань вони стають все менш і менш помітними. Тому перш ніж посилено терти забруднене місце з очищувачем, спробуйте випрати одяг кілька разів в звичному режимі. Потім, якщо пляма не відпустила, можна експериментувати, кожен раз підбираючи різні засоби для видалення плям.

Эльза Скрипченко
Woman365.ru

Читай також:
Цікаво? Поділись з друзями!
Рубрика:Дім
Додав:Admin
Теги:жир, дім, жирні плями, поради
Обговорення
Аватар відсутній
+ 0 -
1 | Ольга пише: | 03.04.2020 | 13:04 | ( E-mail ) Спам Сторінка з коментарем|
Краще виводити плями натуральними засобами, а не хімією, як мийний засіб, наприклад, бо потім доведеться знаходити засіб як вивести неприємний запах з тканини, а інколи це майже нереально тому річ доведеться викинути.
Ім'я *:Email:
Код *:
Коментарі
jonatanswift ( jonatanswift ) 18.12.2023 пише:
Курси стали ключем до успіху на Amazon. Дізнався багато корисного про просування книг.
jonatanswift ( jonatanswift ) 18.12.2023 пише:
Вражений майстер-класом. За, приблизно, 3 години зрозумів основи теми, яка давно мене цікавила. Ця концентрація інформації була корисною!
jonatanswift ( jonatanswift ) 18.12.2023 пише:
Цей курс від Олега Білоцерковця та Миколи Матушевського дав мені набагато більше, ніж очікував. 'Преміум' пакет забезпечив глибокі знання та о
jonatanswift ( jonatanswift ) 18.12.2023 пише:
Курс "Формула книжкового бізнесу" повністю задовольнив мої очікування. Спілкування в чаті було корисним і веселим.
Степан 16.12.2023 пише:
Аватар відсутній
На курсах 'Формула книжкового бізнесу' я отримав поради, які допомогли збільшити мої продажі на Amazon. Заробив $1,500 за перші 3 місяці.
Довідник
Slava Kyivska
16 | 0
19.12.2023
BIGBAGPAPA
22 | 0
15.12.2023
Poke Lulu
39 | 0
27.11.2023
TeploLviv
88 | 0
05.11.2023
Интернет-магазин WFshop
241 | 1
24.08.2023
Магазин роутеров Ntools
170 | 0
24.08.2023
Bilobrov Clinic
221 | 0
08.08.2023
Фотогалерея
Форум
Автор: Komrad
Дата: 20.12.2023 06:40
Форум: Флуд та флейм
Автор: AnnaMus
Дата: 19.12.2023 23:37
Форум: Загальні теми
Автор: jonatanswift
Дата: 19.12.2023 21:40
Форум: Флуд та флейм
Автор: Sky
Дата: 19.12.2023 21:09
Форум: Загальні теми
Опитування
Ваша думка про сайт:
Всього відповідей: 267
Статистика
Всього онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сьогодні заходили:
Найщиріші побажання від Борислав Сіті іменинникам: mariashiyko302012(29), femidageopro(40)!
Контакти | Реклама | Додати в Закладки | Обмін посиланнями

© 2008-2024 Борислав Сіті
E-mail:
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на borislav.org.ua, якщо в матеріалі знаходиться посилання, тоді на сайт першоджерело.
Адміністарція сайту не несе відповідальності за достовірність і зміст інформаційних повідомлень та не завжди поділяє погляди авторів публікацій.
Якщо ви помітили помилку в тексті виділіть місце з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.
Система Orphus