В європейських країнах громадянське суспільство як сфера недержавних суспільних інститутів, вільних індивідів, соціально активних людей, що не можуть миритися з несправедливістю, злодійством та негідниками у владі, є локомотивом реформ та розвитку.
Якщо розуміти громадянське суспільство як контроль над владою, постійний вплив та свого роду «пресинг» на владу, то з цим у нашій країні поки що великі проблеми. Громадянське суспільство в Україні досі залишається неконсолідованим та значно відстає у розвитку від громадянського суспільства інших європейських країн через те, що у нас дуже мало безкорисливих суспільно активних людей, зорієнтованих на громадські справи, а також через їхній дуже обмежений матеріально-організаційний ресурс. І це, як наслідок, відображено на рівні життя українців.
Однак буремні місяці революції сколихнули свідомість українців, де люди в масштабі всієї країни відчули себе єдиною нацією, а в межах українських міст населення проявляє себе як громада. Цей унікальний шанс, подарований Богом на свободу та справедливість, на добробут та щастя, не можна втратити, виявляючи слабодухість, байдужість, думаючи, ніби «все якось вирішиться і без мене».
Тому нещодавно я взяв участь у новому та цікавому громадському утворенні Борислава «Антикорупційний люстраційний комітет», до якого залучені люди з різних сфер суспільного життя. Як вказано в статуті новоутвореної організації, «Антикорупційний люстраційний комітет» – громадська організація міста Борислава та смт. Східниці, яка спільно та скоординовано з мешканцями Борислава та Східниці працюватиме у напрямку боротьби з корупцією, підготовкою списків для люстрації, збору інформації про фінансові та майнові зловживання. Утворена і діє на принципах добровільності, самоврядності, рівності перед законом, відсутності майнового інтересу її членів, прозорості, відкритості та публічності.
Очолив громадську організацію «Антикорупційний люстраційний комітет» медик за фахом, громадський активіст за покликанням Мамедов Мехман Меджид огли – відвертий та приємний у спілкуванні, «незаплямована» з хорошою репутацією особа, був активним учасником «Євромайдану» у складі лікарів-волонтерів.
Однак, варто сказати, що були присутні на зібранні ГО «Антикорупційний люстраційний комітет» і кілька неоднозначних «фігур». Це люди, котрі в минулому займали керівні посади в Бориславі, але вони вже зовсім не помітні на фоні енергійних, безкомпромісних громадських активістів таких як, наприклад, Олег Дергун, – фаховий, досвічений юрист – молоде, світле обличчя, яке об`єднує навколо себе таких же небайдужих та цікавих людей.
Сподіваюся, що у майбутньому покоління нової формації стоятиме на варті «чистоти» новоутвореного громадського інституту, для того, щоб сюди не проникали різні одіозні «елементи з минулого», що можуть, як завжди, вміло маскуватися за світлими ідеями, за красномовними промовами, чи фальшивими публікаціями своїх кишенькових єхидних «писак».
Чи стане ГО «Антикорупційний люстраційний комітет» тією справжньою, правдивою основою громадянського суспільства в нашому місті? Чи не перетвориться він на площадку чиїхось політичних ігор – є питанням дискусійним. Поживемо – побачимо. На моє глибоке переконання, лише скептично і критично налаштовані до місцевих «князьків» та їх «лакеїв» організації можуть по праву вважатися місцевими інституціями громадянського суспільства.
Боротьба за правду важка, інколи хаотична та неорганізована, однак вона ведеться і спасибі Майдану, який дав шанс не тільки всій країні стати на шлях розвитку, але і таким маленьким містам як Борислав на пробудження громадської свідомості, а значить і можливості для змін.
Назар Хоп'як, публіцист, блогер
Трускавецький вісник
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |