Заступник міського голови Борислава з гуманітарних питань Сергій Оленич 11 лютого провів брифінг для журналістів міста та регіону. Пропонуємо Вашій увазі репортаж з брифінгу, який стосувався діяльності заступника міського голови у 2013 році та планів роботи на 2014 рік.
Освіта
- Незважаючи на складнощі роботи органів місцевого самоврядування через блокування коштів казначейством, все-таки у Бориславі по об’єктах освіти вдалося зробити багато. З основним завданням щодо скорочення коштів на витрати по енергоносіях ми впоралися. Спочатку ми стикнулися із нерозумінням окремих представників громади щодо доцільності заміни вікон та дверей у освітніх закладах, але вже є перші результати цієї заміни. Тільки по енергопостачанні зекономлено понад 3 мільйони гривень. Прикладом може служити ситуація у ЗОШ № 6. Тут повна заміна вікон не тільки дозволила підняти температурний режим одразу на4°C, але й зменшилася кількість захворювань. Якщо раніше було багато розмов про нібито відмивання коштів, то тепер вони припинилися. Так, цього року знайти підрядника, який би виконував роботи по заміні вікон та дверей, було непросто. Адже не кожен може чекати на гроші, а треба ж було ще вкладати кошти у матеріали.
Ми ввели в дію нову котельню для потреб міжшкільного навчально-виробничого комбінату, яка працює на електроенергії, замінили газове обладнання в дошкільному навчальному закладі № 3. Тут так звані «ресторанні» плити замінено на сучасні газові прилади, конвектори для подачі тепла в приміщення харчоблоків, бойлери, значно підвищився рівень безпеки при експлуатації. На все це пішло два роки (і підготовка документації, і сам процес встановлення).
Повністю погашено заборгованість в освіті по відрядженнях за 2009 рік. Нагадаю, що перед тим ми погашали заборгованість за 2007-2008 роки. Це ж стосується і охорони здоров`я. І це при тому, що в освіті зріс рівень заробітної плати, виплачено оздоровчі.
Можемо похвалитися тим, що Борислав займає перше місце по кількості медалістів. Як сказала заступник начальника департаменту науки та освіти Львівської ОДА, «Борислав – найрозумніше місто України». Хочу додати, що за підсумками ЗНО, тестувань медалісти Борислава підтвердили свої нагороди.
Шкільні бібліотеки оновили книжкові фонди. Проведено часткову заміну меблів по дитячих садочках міста. Придбано мультимедійний комплекс для ЗОШ № 9. Придбано два антивандальні спортивні майданчики, їх буде встановлено на території шкіл № 5 та у мікрорайоні Коваліва, біля школи № 4.
Культура
- В зв’язку із закриттям котельні на вулиці Данила Галицького запущено сучасну електрокотельню в центральній бібліотеці. У 2014 році в цьому закладі ми плануємо замінити вхідні двері, щоб мати можливість здійснювати повний контроль за енерговидатками.
Спільно з громадою мікрорайону Мражниці розпочато роботи по реставрації Народного дому. Це здійснюється завдяки співфінансуванню обласного та міського бюджету та за кошти громади Мражниці. Нагадаю, що було виграно відповідний мікропроект на рівні області і розпочато роботи, мета яких – врятувати цю будівлю від знищення.
В проекті бюджету розвитку на 2014 рік закладено кошти для співфінансування по інших об’єктах культури Борислава, зокрема це стосується будинків «Просвіти» у Губичах, Тустановичах, Бані та Мражниці. На кожен з них закладено по 50 тисяч гривень.
Готуємося, як і вся країна, до відзначення 200-літнього ювілею від Дня народження Тараса Шевченка. Нам вдалося знайти граніт, закуплений ще в 1990-х роках, вже готовий постамент для пам`ятника Великому Кобзареві. Щодо самого пам’ятника, то проект вже відкоригований, проведено громадські слухання, триває збір коштів, адже споруджується він за кошти громади. Вищі органи влади, на жаль, не сприятимуть його побудові. І хоча до 8-9 березня ми пам’ятник, звичайно ж, не встигнемо поставити, та сподіваюся, що вже цього року пам`ятник Шевченку у Бориславі буде. У бронзі.
Молодіжна політика
- Об`єднання відділів культури, сім`ї та молоді спорту в один відділ гуманітарної політики теж дало свій ефект. По-перше, із трьох суб’єктів став один, що краще в управлінні, а по-друге, активізувалася молодь, прийшли молоді люди. Так, активними у громадському житті Борислава є молодіжні організації «Удару», «Фронту змін», «Самопомочі», інших політичних сил, активно діє на теренах міста «Пласт». Для молоді двічі проведено заходи «Ніч у музеї».
Окремо можна розказувати про популяризацію здорового способу життя, про залучення молоді до спорту, за що хочу подякувати багатьом нашим бориславцям – фанатам у кращому значенні цього слова. Здійснюється постійний супровід сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, і є результати цього супроводу.
***
Звичайно, це далеко не повний запис сказаного Сергієм Оленичем під час брифінгу. Бо говорив заступник мера і про покращення харчування у закладах охорони здоров`я, про реконструкцію корпусів міської лікарні та поліклініки, про перенесення ряду відділів лікарні для зручності мешканців. Окрім того, покращилося сприйняття ініціатив міської влади в окремих територіальних громадах, для прикладу, на Тустановичах. Завдяки наполегливій роботі вдалося домогтися покращення якості харчування учнів у середніх загальноосвітніх закладах та дошкільних установах. Так, для прикладу, якщо в минулому навчальному році кошти, які виділялися на харчування одного учня, становили трохи більше 4 гривень, то тепер ця сума коливається між 7,20 та 7,50 грн. Діти мають можливість харчуватися у школі чи садочку інколи краще, ніж вдома і це факт.
«Три роки тому нас сприймали як диваків, революціонерів, реконструкторів. Але прийшли люди з новим мисленням, новими поглядами, новими силами і почалися зміни. Зроблено багато і результатами ми задоволені! Та це не означає, що ми зупинятимемося на досягнутому. А користуючись нагодою, хочу подякувати і всім керівникам гуманітарного сектору, і всім небайдужим мешканцям Борислава за їхню активну громадську позицію», – завершив свій брифінг Сергій Оленич.
Слід зазначити, що на брифінгу не обійшлося і без запитань на непрості теми. Так, керівництво Палацу культури Сергій Оленич називає таким, що не виправдало його надій, має заступник мера Борислава претензії і до роботи попередників, які не займалися тим, чим повинні були б займатися. Є щоденні поточні питання, які можуть здатися простими, але вирішити їх буває складно у силу тих чи інших обставин. Але це – поточна діяльність, яку команда Володимира Фірмана виконуватиме як мінімум до 2015 року. А як оцінить їхню діяльність громада Борислава – це вже інше питання і тема іншої публікації.
Володимир Ключак
Трускавецький вісник
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |