Трудова міграція – явище поширене. А в Україні особливо. За статистикою близько 800 тисяч українців працюють в Польщі. Їх приваблюють вищі зарплатні та прозоре польське трудове законодавство, яке лояльно ставиться до наших земляків.
Чого ж очікує українець після перетину кордону з дозволом на працю в кишені? Безумовно, фінансового стимулу. Як відомо, мінімальна зарплата у Польщі становить близько 1500 злотих на місяць. Але питання платні за працю має безліч нюансів: якщо праця є сезонною, погодинною або ж видається у формі гонорару за вдалий результат роботи, сума може значно змінюватися. Усе залежить від особливостей професії та роботодавця.
Де ж найчастіше працюють українці в Польщі сьогодні? Зараз є чотири основні сектори, чільне місце в яких займають наші співвітчизники. Серед них:
- логістична діяльність;
- торгівля;
- сфера обслуговування та туризму;
- освіта і наука.
Як бачимо, можливості абсолютно полярні: від простого персоналу найнижчої ланки до авторитетного наукового співробітника. Та що чекає на трудового мігранта родом з України найближчим часом?
Бажання стати незалежним від курсу гривні все частіше і частіше наштовхує українців на думку про роботу закордоном. Ті, хто шукають вакансію у Польщі будуть приємно здивовані їх кількістю та розмаїттям. Зростає попит на фахівців у сфері будівництва, харчової та легкої промисловості. Також роботодавці завжди раді вітати медперсонал та водіїв. Українці, які мають досвід роботи в найпрогресивнішій сфері – ІТ також ніколи не залишаться без вакансій, які їм припадуть до вподоби.
А як щодо прогнозів у фінансових питаннях? Середньою зарплатнею в Польщі прийнято вважати суму, рівно 4 тисячам злотих. Відштовхуючись від цієї цифри можна сказати, що найбільші прибутки чекають працівників інформаційних технологій та комунікацій. Не пасуть задніх освітяни та науковці. Заробіток же персоналу готелю чи ресторану буде значно скромнішим. А от будівельки та працівники заводів гордо тримаються золотої серединки.
Вагомо вдосконалене трудове законодавство Польщі дозволяє українцям із значною легкістю відшукати для себе сезонну роботу. Сільське господарство та туризм – ось дві найпопулярніші галузі, заради яких українці готові залишитися закордоном на кілька місяців, а то й на добрих пів року. Вони збережуть свою актуальність і в наступному році.
Джерело: rikogroup.pl
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |