



Центральну котельню Борислава, що по вулиці Данила Галицького, готуються вивести з експлуатації. На черговій сесії міської ради депутатам для розгляду підготовлено проект рішення, яким комунальному підприємству ‘Бориславтеплоенерго’ надається дозвіл вивести з експлуатації котельню по вул. Д. Галицького. Історія із виведенням цієї котельні з експлуатації триває уже п’ять років. Ще у серпні 2007 року бориславські депутати прийняли рішення про її ліквідацію. Це рішення депутати підтвердили у березні 2011 року під час затвердження перспективної схеми теплопостачання Борислава на 2011 – 2015 роки. Згідно з цією схемою, центральна частина міста переводиться на індивідуальні системи опалення квартир, а будівлі міської ради, центральної міської бібліотеки, Палацу культури, ПАТ «Укртелекому», ТЦ «Барвінок» та пошти обігріватимуться блоковими міні-котельнями. З того часу дозвіл на від’єднання від системи централізованого теплопостачання мешканцям центральної части міста нафтовиків надавалися безперешкодно. У результаті станом на середину цього року з 895 квартир центральної частини міста у 534 встановлено автономне опалення, а це 59,6 %, вже змонтована міні-котельню для обігрівання приміщення ПАТ «Укртелеком», міська влада готує документацію щодо спорудження міні-котельнь для будівель Бориславської міської ради, центральної бібліотеки, Палацу культури та пошти.
Крім того, котельня по вул. Д. Галицького експлуатується з 1962 року. Технологічне обладнання її та теплові мережі вкрай зношені. Модернізація котельні та теплових мереж, враховуючи високий ступінь їх замортизованості, вважається недоцільною. Минулий опалювальний сезон, як повідомив деректор КП «Бориславтеплоенерго» Богдан Дубас, котельня відпрацювала в аварійному режимі зі збитками понад 1 млн. грн. За попередніми підрахунками Богдана Дубаса, прогнозовані збитки КП «Бориславтеплоенерго» у випадку подальшої експлуатації котельні складатимуть близько 2 млн. грн. Ще одна серйозна проблема, за повідомленням головного тепловика Борислава у тому, що котельня працює без резерву, і будь-яка, навіть незначна, аварія під час холодів створює загрозу замерзання усієї мережі. Це дуже серйозна проблема не лише для міста, а у першу чергу для людей. Тож по суті підстав для експлуатації застарілої котельні впродовж наступного опалювального сезону немає.
Але попри таку ситуацію далеко не всі мешканці готові пререйти на системи індивідуального опалення. Свого часу на урядову «гарячу» лінію звернулася мешканка будинку № 1 по вул. Шевченка, а нещодавно подібне звернення на адресу міського голови надійшло від мешканців будинку № 2 по вул. Д. Галицького. Головним аргументом у цих зверненнях виступає факт, що більшість власників квартир у названих будинках є пенсіонери, рівень доходів яких не дає змогу встановити у приватизованих квартирах автономне опалення. Така ситуацбула прогнозованою, а тому свого часу міська влада планувала розробити механізм надання допомоги малозабезпеченим власникам квартир для встановлення індивідуального опалення із подальшою передачею їх у власність міста. Такі механізми напрацьовані й успішно діють у східних регіонах України. Але оскільки звернень від мешканців, які потребують такої допомоги не надходило, то вивчати досвід надання допомоги із наступною передачею приватизованої квартири у житловий фонд міста та розробляти подібний механізм не було потреби. Щодо квартир, у яких є спадкоємці, то, як розповів журналістам начальник ЖЕКу № 1 Богдан Хомин, вони б мали допомогти встановити там автономне опалення. Зрештою, я запевняють місцеві посадовці від встановлення таких систем опалення виграють у першу чергу мешканці.
Отож чекаємо, докладного розгляду цього питання на черговому засіданні сесії Бориславської міської ради. Тепер долю котельні у центрі міста вирішуватимуть депутати, проте схоже на те, що у новому опалювальному сезоні в Бориславі буде на одну велику котельню менше.
Наталка КУЧЕР
Тижневик "Каменярі"
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |