14 грудня, в Бориславі відбулася нарада під головуванням заступника міністра екології та природних ресурсів України Дмитра Мормуля. Темою наради було вивчення екологічної ситуації, яка склалася в Бориславі. Щоправда, радилися за зачиненими дверима. Визнати за Бориславом статус небезпечного міністерські та обласні посадовці навідріз відмовилися.
Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.
У Бориславі під багатоповерхівками останніми роками масово з’являються двометрові провалля. Та мешканці налякані не лише ямами, а й онконедугою, яка для них уже стає ледь не звичною хворобою.
Мешканець Борислава, сімдесятирічний дідусь Микола, розповів, що під фундаментом його будинку кілька тижнів тому утворилося двометрове провалля.
«Раніше люди копали під землею, добували нафту і продавали», – пояснив пан Микола.
«Підкопаних» будинків у містечку – не один десяток, зазначив він. Глибокі провалля також утворюються навіть під новобудовами. Бояться мешканці Борислава не лише за житло, а й за здоров’я. Тут за один рік медики налічують понад сотню онкохворих.
«Ми вважаємо, що в нас у Бориславі має значення нафтовий видобуток. Окрім цього, висока загазованість. Також значення має те, що колись в місті була озокеритна шахта, так само вважали, що ті випаровування шкодять здоров’ю», – розповіла заступник головного лікаря Бориславської центральної міської лікарні Марія Войтович.
«Є окремі локальні місця і окремі території у Бориславі, де є загазованість, газопрояви. Зрозуміло, що є ліцензіат, який повинен ліквідовувати проблему», – зазначив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Мирослав Хом’як.
Про багаторічну проблему Борислава згадали у Міністерстві екології. Втім долю міста з обласними та місцевими посадовцями вирішували таємно від журналістів.
«Ми намітили програму тих питань, які були. «Укрнафта» зі свого боку профінансує розробку технічних завдань, проектів, а ми вже будемо обирати із цих проектів найбільш актуальний і фінансувати», – зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів України Дмитра Мормуля.
«Наша програма складається з чотирьох розділів: науковий супровід – це моніторинг, це роботи з виявлення та герметизації свердловин закинутих. Також це будівництво і реконструкція нафтопромислових об’єктів для промислової модернізації обладнання», – повідомив заступник начальника управління НГВУ «Бориславнафтогаз» Михайло Данчишак.
На цю програму нафтовиків у міністерстві чекають не пізніше літа. Лише потім виділять необхідну частину грошей.
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |