


За його словами, перша письмова згадка про Борислав датується 19 березня 1387 року. Вже зараз розробляється програма святкування не лише Дня Борислава, а Року Борислава, який, ймовірно, розпочнуть із прощі до церкви святої Анни, де є велика колекція мощей святих, зокрема всіх 12 апостолів, – передає кореспондент ЗІКу.
«Всі 12 апостолів востаннє збиралися разом на Успення Богородиці, а тепер їх мощі можуть побачити у Бориславі. Навіть у Римі нема скільки мощей, як у нашому місті», – сказав міський голова Борислава Володимир Фірман. За його словами, влада Борислава планує значну увагу приділити рекламі свого міста, його позиціонуванні на туристичній мапі регіону. Одним із таких кроків мав би стати музей нафтопромислу під відкритим небом.
Довідка.
У храмі св. Анни міста Борислава встановлено мощі святих (як українських, так і світового значення). Храм святої Анни внесено паломницьким центром Української Греко-католицької Церкви (УГКЦ) в перелік найбільших святинь України. Прочани у храмі можуть помолитися і поклонитися мощам святих апостолів Петра і Павла, Юди Тадея, Томи, Андрія Первозванного, Якова Старшого, Пилипа, Варфоломея, Варнави; апостолів і євангелистів Матея, Марка і Луки; апостола первомученика Стефана; Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана; священномученика Климентія, папи Римського, св. Миколая Чудотворця, св. Венедикта Нурсійського, покровителя Європи, св. Іларія Піктавійського, св. Шарбеля, св. Антонія Падевського, св. Валентина, св. Атаназія Олександрійського, св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Григорія з Ніси, св. Августина, св. Томи Аквінського, св. Максима Ісповідника, св. Івана Дамаскина, св. Катерини Олександрійської, св. Варвари, цілитилів Пантелеймона, Димитрія та інших святих. Серед монаших чинів представлено св. Франциска з Асижу і трьох францішкан; св. Івана дон Боско і трьох салезіан; св. Павла від Хреста і 15 пасіоністів; св. Терезу від Дитятка Ісуса, св. Терезу Авільську і ще 22 кармелітів; отця Піо і 23 капуцинів, 6 святих лікарів чину Піарів; св. Альфонса Ліугорі та кардинала Ньюмена чину отців редемптористів та багато інших святих, санктуарії яких встановлено біля бічних престолів. Перелік мощів святих постійно зростає.
Українських святих представлено в мощовиках, де знаходяться мощі святого священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького, апостола з’єдинення; блаженних священномучеників Василя Гопка і Павла Гойдича; блаженних мучениць Олімпії і Лаврентії (чин св. Йосифа Обручника) та Йосафати Гордашевської і Тарсикії Мацьків (сестри служебниці Непорочної Діви Марії).
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | -=Marky=- | |
Теги: |