У місті Бориславі, що на Львівщині, припинили цілодобову подачу води. Кілька місяців тому час подачі води почали скорочувати, останній місяць вода у кранах мешканців тече лише кілька годин на добу.
Про це йшлося в новинах «Огляду дня» на телеканалі ZIK.
За словами мешканців, зранку вода з кранів починає текти близько п’ятої-шостої години і до восьмої. Люди запасаються водою відрами. «Якщо є до обіду – то немає після обіду. Два дні взагалі не було води», – кажуть городяни.
Борислав називають містом нафти. Діючих і законсервованих свердловин тут близько двох тисяч. Але саме через нафту мешканці не можуть користуватися артезіанською водою, адже її шар знаходиться під шаром нафти. Тому мешканцям подають воду з річок.
Двадцять років тому воду брали із річки Стрий. Тепер рівень води в ній впав на 3 метри, тож качати воду технічно неможливо. Зараз основний постачальник питної води для Борислава та Східниці – річка Рибничанка. У міський водогін річкова вода потрапляє з озер-відстійників. Насосну станцію тут вмикають щоденно тільки на кілька годин.
Як розповів начальник насосної станції «Рибник» Василь Брезецький, є три озера. «Десь так приблизно три тисячі кубів води є. Це нам на дві години роботи», – каже він.
Насосну станцію вдень включають об одинадцятій ранку. Кажуть, для того, щоб тримати її увімкненою постійно, не вистачає обладнання на самій станції та локальних водозаборах. До мешканців Борислава ця вода дійде о четвертій – п’ятій вечора. Але вистачить її тільки на кілька годин.
Бездощова осінь зневоднила Рибничанку. Найближчого тижня ані снігу, ані дощу синоптики не передбачають. Для Борислава це означає режим суворої економії води.
Заступник міського голови м. Борислава Руслан Зелінський пояснює: «Для того, щоб мешканці Борислава отримували воду цілий день, треба крім реконструкції насосної станції «Рибник», провести реконструкцію локальних водозаборів».
Зараз вода від водозабору до міста тече двадцять кілометрів. А водозабори, які хочуть реконструювати, розташовані значно ближче, а то й у самому Бориславі. Один із них уже ремонтують. На це з місцевого бюджету виділили мільйон гривень. В січні цей водозабір обіцяють запустити. На інші грошей наразі немає. «Вартість реконструкції становить близько 13 млн гривень. У місцевому бюджеті ми не можемо такі кошти знайти. Це непосильно», – розповідає Руслан Зелінський.
У вересні мерія Борислава подала документи для участі у «Програмі транскордонного співробітництва». Це проект Євросоюзу для покращення добробуту мешканців прикордонних міст. Якщо Бориславу пощастить – місто отримає півмільйона євро. Цього вистачить на ремонт ще одного водогону.Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |