За кількістю ВІЛ-інфікованих на сто тисяч населення Борислав займає третє місце в області після Львова і Червонограда.
У місті нафтовиків більше сотні ВІЛ-інфікованих, серед них – 22 наркомани. Про це повідомив лікарь-нарколог центральної міської лікарні Віктор Тукачов.
СНІД активно поширюється у середовищі наркозалежних. Їх на обліку у місті нафтовиків близько 30. Але, за словами лікаря-нарколога, до цієї цифри спокійно можна дописати ще один нуль. «Це – мінімум, – каже В.Тукачов. – А статистика не відображає реальну картину через те, що у нас діагноз «наркоманія» може бути поставлений тільки тоді, коли людина пройшла обстеження стаціонарно. Тоді я можу поставити цього хворого на облік. Навіть, коли знаємо, що ця людина дійсно наркоман. Але коли вона не погоджується на лікування, то не можемо поставити її на облік. Тому такі розбіжності між цифрами і реальною ситуацією. Таке вже благеньке наше законодавство. Якщо така людина не погоджується на лікування – ніхто не має права її змусити. Україна підписала Гельсінські угоди, що примусове лікування порушує права людини. Особисто я вважаю, що це – злочин проти нашої молоді, проти нашого народу».
У Бориславі, виявляється, є певний досвід протидії поширенню цієї страшної пошесті, але він не використовується. «У дев’яностих роках минулого століття епідемія СНІДу розпочалася в мікрорайоні Баня, – розповідає В.Тукачов. – У той час Баня була на першому місці по наркоманії. І значною мірою завдяки роботі вчителів восьмої школи спільно з лікарями ситуацію вдалося переламати. Нині на Бані є кілька наркоманів – ВІЛ-інфікованих, що становить приблизно один процент від загальної кількості по місту. Саме завдяки тому, що за п’ятнадцять років там провели дуже велику профілактичну роботу, в першу чергу педагоги школи. Цього, на жаль, не можна сказати про інші школи міста. Якби стільки уваги приділяли проблемі наркоманії в інших навчальних закладах, то, може, і по місту статистика була б більш оптимістичною».
Зараз найкритичніша ситуація у мікрорайоні вул. С. Коваліва. І тому, що там мешкає ледь не половина населення Борислава, і тому, що підлітки там менш контрольовані. Зайшла дитина у під’їзд дев’ятиповерхового будинку нібито до знайомих, а спробуй проконтролюй, з ким вона, і в якій компанії. А найбільш спокійно в Тустановичах, Мразниці, Губичах – там підлітки більше займаються господарськими справами, постійно на виду і під контролем батьків, там люди знають один одного, а громадою, звичайно, легше побороти будь-яке лихо.
107 тис. наркоманів зареєстровано по лінії МВС;
Реально - в 10 - 15 разів більше, більше, ніж 1 млн;
95% - це молодь у віці 15 - 30 років;
97% наркоманів вперше спробували наркотики у віці з 12 до 19 років;
Третя частина всіх злочинів пов'язана з незаконним обігом наркотиків;
Більше половини засуджених - наркомани;
Кожен 5-й наркоман - жінка;
9 з 10 повій - наркоманкі;
Щорічно в Україні близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами;
У середньому тривалість життя ін'єкційного наркомана 5 - 6 років;
Щорічно держава несе збитки від незаконного обігу наркотиків на суму більше 3 млрд. $;
Близько 120 тис. людей щорічно помирають від наркоманії, та її наслідків (329 осіб на добу);
Лише 2% наркоманів виліковуються, інші 98% - гинуть, в основному не Інтеролу 30 річного віку;
Україна посідає I-ше місце у Східній Європі за темпами росту ВІЛ - інфекції;
Офіційно зареєстровано 50 тис. ВІЛ-інфікованих, але за даними ВООЗ - в 10 разів більше, тобто - 500 тис. чоловік;
Від загальної кількості ВІЛ - інфікованих, наркомани складають 88%.
В Україні 450 тис. молодих людей з подвійним діагнозом - ВІЛ-наркоманія.
************************************************** ********
Останні п`ять років в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Сьогодні наркозалежність поступово "молодшає", середній вік людей, які вживають наркотики, стабільно знижується.
Недивно, якщо скоро ми дізнаємося, що більше 10% школярів, пробували героїн. Рівень споживання марихуани швидше за все стабілізується (далі рости вже нікуди). Недорогі і неякісні наркотики освоюватимуть ринки спальних районів, де молоді досі нікуди себе подіти.
Найбільш уражена наркоманією Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька області, Автономна Республіка Крим і Київ.
Статистика, надана головним наркологом країни Анатолієм Вієвським ще тривожніша:Щорічна кількість наркоманів у нашій державі, за даними МВС, збільшується в середньому на 5-10%.
Треба діяти!!!!!!!!!!!
Рубрика: | Суспільство | |
Додав: | razmaxa | |
Теги: |