Східницькі депутати постали перед вибором: підтримати селищного голову й посприяти інвесторові ТОВ «ВЛАДО» в отриманні дозволу на користування надрами чи піти шляхом, який вони намічали, коли ліцензія була в МПП «Перспектива»? Тоді вихід із ситуації вони вбачали в створенні комунального підприємства, на балансі якого перебували б усі джерела мінеральних вод та свердловини, – передає кореспондент ЗІКу.
За словами голови земельної комісії Романа Бобешка, без їхнього погодження такий документ взагалі не мав би з’являтися на сайті.
«Я проти, щоб право користування надрами належало приватній структурі, – наголосив депутат. – У нас уже є гіркий досвід господарювання МПП «Перспектива», яке мало ліцензію на користування надрами. Тому вдруге наступати на ті ж граблі не хотілося б. Як на мене, перед прийняттям такого серйозного рішення треба було б провести громадські слухання, а перед слуханнями не завадило б зустрітися з місцевими підприємцями, в тому числі й із тими, що входять до складу агенції розвитку курорту Східниця».
Нагадаємо, що ліцензію на користування надрами МПП «Перспектива» втратило. Та приступити до облагородження джерел – проблематично, позаяк каптажні споруди залишилися в його власності. Вихід з такої ситуації, здавалося б, простий: збудувати нові сучасні споруди неподалік від діючих, пробурити свердловини й виходити на новий рівень обслуговування відпочивальників. Так і діяли б, якби в селищній казні було достатньо для цього грошей. Та, незважаючи навіть на те, що бюджет Східниця виконує ледь не на 140 відсотків, дозволити собі таку розкіш наразі накладно.
Сам селищний голова Іван Піляк вважає, що є три варіанти розвитку подій. Перший – надати погодження на підготовку документів для отримання спеціального дозволу на видобування мінеральних вод родовища КП «Східницькі джерела». Та цей варіант, на його думку, є невиправданим, позаяк підприємство не має ні нормальної матеріально-технічної бази, ані грошей для старту. Варіант другий – розпорошити 38 джерел і18 свердловин серед різних власників. Він теж не з найкращих, оскільки свердловини мають різний дебіт. Зрозуміло, що всі будуть гнатися за великодебітними. А що робити з іншими? Можна, вважає пан Піляк, за аналогією з платними туалетами, поставити при вході касира, котрий збиратиме з людей по гривні, але це – не бізнес. Бо ж, як бути, коли, наприклад, приїде екскурсія з Трускавця, якій запропонують таку платну послугу. Вдруге ці люди до нас не захочуть приїхати. Ні для кого не секрет, що гроші на курортах заробляють не на воді, а на готельно-ресторанних послугах та розвагах. А вода – це те, що заманює відпочивальників, і вона повинна бути безкоштовною. Тому найбільш реальним Іван Піляк вбачає третій варіант, коли приходить інвестор і береться за справу комплексно. А в договорі селищна рада чітко прописує вільний доступ до джерел та їхню системну розробку. Такий інвестор є. Це – ТОВ «ВЛАДО», яке готове на першому етапі інвестувати 5 млн грн на впорядкування джерел.
«А втім, 12 листопада я буду звітувати перед східничанами, – розповідає селищний голова, – і запропоную їм чітко визначитися, який із цих трьох варіантів вони вважають правильним».Рубрика: | Світ навколо | |
Додав: | Admin | |
Теги: |