З почату року в місті спостерігається зростаня дорожньо-транспортних пригод. І хоч кількісні показники скоєних на дорогах міста аварій у порівнянні з минулим роком незначні, працівники міського відділення Державтоінспекції занепокоєні ростом аварійності на дорогах міста. Особливу тривогу викликають показники збільшенням кількості ДТП, у яких водії, що їх скоїли, тікають із місця пригод, не надавши допомоги потерпілим.
Старший державтоінспектор міського відділення ДАІ капітан міліції Анатолій Луців розповідає, що з початку року в Бориславі скоєно 3 дорожньо-транспортні пригоди, у яких водії покинули місце події. У першому випадку ДТП- було без потерпілих: водій автомобіля Опель не вибрав безпечної швидкості, яка б відповідала дорожнім умовам, внаслідок чого на вул. С. Петлюри допустив наїзд на огорожу. Із місця події втік, не повідомивши працівників ДАІ про факт наїзду на перешкоду, а головне - не врегулював із власником будинковолодіння питань компенсації матеріальних збитків. Як наслідок - його розшукували працівники міліції, а відновлювати огорожу доведеться відповідно рішення суду, який, до речі, позбавив його права на керування транспортним засобом терміном на півроку. Окрім того, водій-утікач сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху.
- Другий випадок, - продовжує старший державтоінспектор, - стався у центральній частині міста. Водій автомобіля DAEWOO «Nехіа», під час руху заднім ходом допустив наїзд на жінку. Із місця події водій утік. Постраждала звернулася в міліцію лише через місяць. Причому, не могла вказати ні номер, ні марку машини, яка нанесла їй тілесні ушкодження. Та незважаючи на це, працівники ДАІ встановили автомобіль і особу водія, який скоїв наїзд на людину. На авто накладено арешт, а за фактом ДТП порушено кримінальну справу. Слідчі дії проводяться також за фактом нанесення тілесних ушкоджень мешканцю вул. Лугової під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася нещодавно на перехресті вулиць Д. Галицького - М. Грушевсько-го - В. Великого - Шкільна. Водій автомобіля ВАЗ 21013, виїхав на смугу зустрічного руху, де скоїв наїзд на велосипедиста. Внаслідок ДТП останній отримав тілесні ушкодження. Водій «трійки» не зупинився, щоб надати допомогу потерпілому, а втік із місця події. Проте відповідальності за вчинений наїзд йому уникнути не вдалося. Уже на третій день працівники ДАІ встановили як сам автомобіль, так і особу водія, який скоїв наїзд на людину. Тепер Його чекає відповідальність, яку визначить суд.
Користуючись нагодою, старший державтоінспектор висловив подяку усім очевидцям аварії, які допомогли встановити особу порушника. Капітан міліції також із приємністю відзначив, що у Бориславі сьогодні є дуже багато людей, які з розумінням ставляться до проблем безпеки дорожнього руху та знаходять можливість повідомити чергову частину міського відділу міліції чи безпосередньо працівників ДАІ про факти розпиття водіями спиртних напитків, керування автомобілем у нетверезому стані чи вчиняють інші необдумані дії, які несуть у собі загрозу для інших учасників дорожнього руху. Люди розуміють, що дорога легковажного ставлення не вибачає. Перед автомобілем, за кермом якого сидить п’яний водій у будь-яку хвилину може опинитися будь-хто, і наслідки такої зустрічі можуть назавжди перекреслити чи скалічити людську долю.
- Працівникам Державтоінспекції дуже хотілося б, - наголошує капітан міліції Анатолій Луців, - щоб таке відповідальне ставлення до питань безпеки на дорозі було характерне для всіх мешканців Борислава й у першу чергу батьків. Адже саме у пору літніх канікул питання безпечної поведінки дітей на дорозі набирає особливої актуальності. Адже основною причиною дитячого дорожньо-транспортного травматизму є брак у дітей навиків безпечної поведінки на дорогах у складних умовах сучасного міста, низький рівень психологічної підготовки школярів до поведінки на дорозі. Виходячи за поріг своєї домівки, діти мимоволі стають учасниками дорожнього руху, де дбати про свою безпеку повинен кожен особисто. І не тільки про свою, а й безпеку інших. Причиною більшості аварій, - продовжує розповідь старший державтоінспектор міського відділення ДАІ, - як правило, стають перехід дороги перед транспортом у невстановленому місці, несподіваний вихід на проїжджу частину, витівки та ігри на дорозі. Статистика стверджує, що основною причиною ДТП за участю дітей є низький рівень знань Правил дорожнього руху та недостатні навики безпечної поведінки на вулиці. Тому дітям необхідно постійно нагадувати про небезпеку, яка на них чекає на дорогах. І не тільки нагадувати, а й постійно виховувати навики безпечної поведінки на дорозі.
Окремо капітан міліції Анатолій Луців зупинився на вимогах, які Правилами дорожнього руху висуваються до водіїв двохколісних транспортних засобів - велосипедів та скутерів, які користуються особливою популярністю серед молоді:
- Водії та пасажири двоколісних транспортних засобів менш захищені від небезпеки отримати тілесні ушкодження в ДТП, аніж водії та пасажири автомобілів. Тому, приймаючи рішення придбати велосипед чи скутер, необхідно купити і мотошолом. При їзді на велосипеді та скутері для захисту від травм рекомендовано використовувати також елементарне екіпірування - спеціальні рукавиці, куртки, налокітники та наколінники тощо Особливу увагу батькам необхідно звернути на факт, що дітям-велосипедистам дозволено виїзд на дорогу дозволено з настанням 14-річного віку, а скутеристам - 16 річного. До досягнення цього віку ДІТЯМ можна кататися на двоколісних транспортних засобах тільки на закритих майданчика. При купівлі велосипеда не зайвим буде своєчасно потурбуватися і про те, щоб двоколісні друзі були обладнані світловідбивачами, сигналами поворотів та зупинки. Потрібно також подбати, щоб світловідбивні елементи були і йа одязі, що суттєво збільшить шанси не стати учасником ДТП та вберегти себе від травм у вечірній та нічний час.
Свідченням того, що ви можете експлуатувати малі транспортні засоби, має бути для скутеристів посвідчення водія категорії А-1, а власників велосипедів - «Картка велосипедиста». Потурбуйтеся, щоб ці документи завжди були з вами під час поїздок.
Прикро, - зазначає старший державтоінспектор, -що батьки здебільшого купують велосипеди, скутери та мопеди, незважаючи на те, що дитина не має відповідних навиків їзди. Можливо, вони й планують згодом подбати про проходження відповідного курсу навчання, але дуже часто це має трагічні наслідки і для батьків, і для самої дитини, яка через незнання правил рано чи пізно стає жертвою ДТП.
А ще старший державтоінспектор міського відділення ДАІ переконаний у тому, що дитині треба постійно нагадувати про Правила дорожнього руху, дбати не лише про засвоєння теоретичних знань, але й на власному прикладі демонструвати правильну поведінку на дорозі. Якби всі дорослі переходили проїжджу частину у визначених місцях, а між водіями та пішоходами панувала взаємоповага та взаємодопомога, то й дитина-поводилася би так само.
Старші повинні навчати молодших, що перетинати проїжджу частину вулиці слід «зеброю». У разі її відсутності дорогу можна переходити під прямим кутом у місцях, де добре видно і обидва боки, й лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.
Петро МАГУР
Народний часопис "Нафтовик Борислава", № 46-47 від 21.06.2013 р.
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |