Уривок статті "Юрій Зірченко: Садовий просто не має волі закрити Грибовицьке сміттєзвалище" на Вголос - про місто Борислав.
Про серйозні екологічні проблеми регіону Вголосу розповів член комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради, депутат від ВО «Свобода», професійний геолог Юрій Зірченко...
...Крім Стебницького «Полімінералу», на Львівщині є ще низка забруднювачів, зокрема сірчане підприємство у Новому Роздолі, «Яворівська Сірка». Проблеми з екологією є також у Бориславі.
Дійсно, у Бориславі у нас великі екологічні і соціальні проблеми, адже це єдине місто у світі, розташоване на нафтовому родовищі. Там дуже висока загазованість, адже газ із родовища через більше як дві тисячі свердловин і двадцять тисяч шурфів виходить на поверхню, просто на вулиці міста, а часто і в підвали будинків. Це яскравий приклад поведінки окупаційної влади – по-варварськи вичерпала усі ресурси, а громаді збіднілій і обкраденій залишила зруйновані підприємства, знищене і отруєне природнє середовище, а ще народ любою ціною старається перетворити у вічного боржника.
Не тільки газ витікає на вулиці Борислава. Була інформація про те, що є проблеми і з витоком нафти безпосередньо біля будинків.
Нафта із родовища під Бориславом, за розрахунками геологів, видобута приблизно на 93%. Однак є такі нюанси, як торік, коли законсервована свердловина просто вибухнула. Тиск зріс і нафта фонтаном піднялася на кілька десятків метрів та потекла по вулиці. В поточному році ще одна свердловина проявилася 10-метровим фонтаном.
У цьому випадку напрошуються три висновки: або генезис нафтового родовища продовжується і в наш час, а не лише мільйони років тому, або відбувається міграція нафти з інших горизонтів, або нафта піднімається з недосліджених глибин, тобто, проявляються запаси, які просто не розвідали.
Торік група депутатів з екологічної комісії без перебільшення мала можливість спостерігати дику ситуацію у Бориславі, біля будинку № 12 на вул. Чорновола, де за 4-5 метрів від фундаменту був відкритий шурф, заповнений сирою нафтою.
Які шляхи вирішення цієї проблеми?
Ми чітко бачимо тут безгосподарність, безвідповідальність виконавчої влади як центральної, так і на місцях. Нафту і газ, які забруднюють природне середовище, з вигодою і користю можна було би використовувати, адже це дешева енергетична і хімічна сировина.
Крім того, потрібно проводити моніторинг усіх виробіток, бо не всі вони як слід затампоновані і законсервовані. Газ виділяється у повітря, яким дихають люди, Борислав пам’ятає не один випадок, коли вибухали будинки.
Також там є шахта для видобутку озокериту, яку вже затопило, обладнання порізали на металолом. Ще один приклад безгосподарності. А ситуація із газом та нафтою, як відомо, особливо має бути контрольованою.
Підводячи підсумок, чи можна сказати, що у Львівській області є міста або місця, які є об’єктами екологічної небезпеки регіону, бомбами сповільненої дії?
Всі підприємства та об’єкти, які ми згадували у сьогоднішній розмові, сміливо можна вносити до категорії екологічно шкідливих і небезпечних для довкілля. Для вирішення цих проблем потрібно долучати усі можливі інстанції і ресурси – від місцевих і центральних органів влади до міжнародних інституцій і інвесторів.
Розмовляла Леся Бурбан
Вголос
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |