Все почалося більше 200 років тому, коли 12 жовтня 1810 кронпринц Людвіг Баварський (пізніше Король Людовік I) і донька герцога Тереза Саксонська - Хільдбургхаузска святкували своє весілля.
На свято на честь їхнього одруження були запрошені всі жителі Мюнхена. Свято проходило на лузі, який в ті часи знаходився за межами міста (а зараз це майже в самому центрі міста) і на честь нареченої отримав назву Терезієнвізе.
Так почалася історія Oktoberfest, званого в народі також "Візен" (що означає "луг"). Під кінець святкування, а саме 17 жовтня 1810 відбулися кінні перегони, які на наступний рік повинні були обов'язково повторитися. Ймовірно, що з цієї причини в різних джерелах називається різна дата проведення першого Октоберфесту (12 і 17 жовтня).
На наступний, 1811 рік, до свята додалася фермерська ярмарок з показом і нагородженням найкрасивіших коней і биків. А в 1818 році на черговому святі була встановлена перша карусель і гойдалки, і, звичайно ж, те, що типово для Баварії, - перші пивні ларьки. Але людям і цього було мало для веселощів.
У 1819 році організація і управління святом були передані в руки "батьків" міста Мюнхена. Було прийнято рішення про святкування Октоберфесту щороку без винятку. У 1896 році власники кабачків і трактирів Мюнхена побудували разом з пивоварнями справжні пивні намети і "фортеці" і встановили ще більше різноманітних атракціонів.
На початку минулого століття Октоберфест був продовжений і перенесений на кінець вересня - початок жовтня. У цей час погода в Мюнхені в більшості випадків стійко хороша, і денна температура піднімається до +30 ° C, що сприяє збільшенню спраги у відвідувачів і зростанню доходів улаштовувачів заходу. Однак останню неділю свята повинно було залишитися в жовтні. Ця традиція збереглася і до наших днів.
У 1910 році Октоберфест відсвяткував сторіччя. З цього приводу було продано 1,2 млн. літрів пива. У 1913 році з'явилася найбільша в історії свята намет на 12000 місць - Bräurosl. Зараз вона має 6200 місць. Найбільша намет на сьогоднішній день Hofbräu-Festhalle розрахована на 10000 місць.
Перша і Друга світові війни призвели до винужденномй перерви в проведенні «самого народного свята». Тільки в 1950 році мер Мюнхена Томас Віммер відновив традицію, яка підтримується і сьогодні.
У перший день свята рівно о 12 годині з 12 пострілами в небо і відкупорювання першої бочки святкового пива бургомістром Мюнхена з характерним вигуком «Ozapft is!» (В перекладі з баварського щось на кшталт «відкоркував!») Починається свято!
Рубрика: | Цікавинки | |
Додав: | razmaxa | |
Теги: |