У той самий час місто потерпає від забруднення навколишнього середовища нафтою та продуктами її переробки. Нафта потрапила не тільки в повітря, а сконцентрована в колодязях, ярах, підземних водах і стала не тільки отруйною, але і пожежнонебезпечною. Також високий рівень загазованості приземного шару атмосфери — тобто наявність в повітрі виробничих зон та місць проживання людей значних концентрацій газоподібних вуглеводнів природного походження (метану, етану, пропану, бутану та інших вуглеводнів метанового ряду) є однією з сучасних екологічних проблем Борислава.
З метою збереження,відновлення і відтворення цінних букових і ялицевих лісів природного походження поблизу Борислава у 1989 р. організовано Ландшафтний заказник місцевого значення "Бориславський". Територія заказника «Бориславський» є дуже цінною з природоохоронної точки зору. Тут виявлено 15 видів червонокнижних комах, що становить близько половини червонокнижної фауни Передкарпатського регіону загалом.
Але відповідно до Рішення Львівської обласної ради на прохання НГВУ "Бориславнафтогаз" (за підписом начальника управління І.В.Копача) територія заказника зменшилась з 3878,8 га до 2048,8 га (на 1830 га). Протягом останніх років вирубка лісів на вилучених територіях не припиняється, незважаючи на введений до 2010 року мораторій щодо ялицево-букових насаджень.
Під час прес-туру «Преса та громадськість на захист об’єктів природно-заповідного фонду Львівщини» його учасники (40 екологів, науковців та журналістів) виявили варварські вирубки лісу на території, яка до рішення облради належала до Бориславського заказника.
Науковці дійшли висновку, що деякі рідкісні тварини вже на межі вимирання. Наприклад, у заказнику “Бориславський” мали б оселятися яструби та канюки. Але через браконьєрство та розорення гнізд 2007 року хижих птахів не виявили.
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |