



Його організували і провели Польське-культурно освітнє товариство
"Згода” та Польська суботня школа, що працює при ЗОШ № 3. Відбувався
захід за ініціативою і при підтримці Бориславського міського голови
Володимира Фірмана та під патронатом Генерального консульства Республіки
Польща у Львові.
Святкування розпочалися ще вранці із Літургії в костелі святої Барбари, що по вулиці Володимира Великого. Після молитви до Всевишнього, польська громада щедро ділилася з бориславцями своїми освітніми, мистецькими та культурними надбаннями. У міському палаці культури провели один за одним одразу кілька заходів. Представники видавництва "Каменяр”, зокрема, директор Дмитро Сапіга презентував літературні новинки з україно-польської тематики, які побачили світ у Львівському видавництві. Всі бажаючі могли придбати книги, які їх зацікавили.
До речі, були на експозиції і такі книжки, наклад яких уже майже розійшовся, тобто бориславці могли придбати останні екземпляри. Крім того, у фойє міського Палацу культури експонувалася виставка робіт митців польського клубу "Крила”, що працює у Львові.
Направду, перехоплювало подих від картин художника Владислава Малавського, дивували і вражали фотороботи Данути Грещук, радували око доробки юного бориславця, учня польської суботньої школи Михайла Комарчина.
Апогеєм свята польської культури у Бориславі стали, звісно, привітання поважних гостей та великий концерт. Розпочинала урочистості голова польського культурно-освітнього товариства "Згода” Елеонора Попович. На початку заходу представники польської громади нашого міста не забули про гарну традицію майже всіх бориславських імпрез – покласти квіти до пам’ятників видатних особистостей.
Учні польської школи віднесли квіти до пам’ятників Адама Міцкевича, Тараса Шевченка та Івана Франка. І цей факт промовисто свідчить про єднання двох народів – польського та українського, про взаємоповагу і взаєморозуміння на рівні національних цінностей.
До речі, і міський голова Володимир Фірман говорив у своєму виступі про те, що всі ми європейці й у людських серцях не існує кордонів. Солідарним у таких думках з міським головою був найповажніший гість свята польської культури у Бориславі консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Войцех Бєлінські. А ще, як зазначив консул, Борислав – друге місто в області, після Львова, де організували свято польської культури. З цією неординарною подією, яка відбулася у Бориславі, всіх глядачів вітали о. Кшиштоф Щигло, член правління федерації організацій польських в Україні Станіслав Дурес, керівник федерації вчителів польської мови в Україні Адам Хлопек, гість з Кросно, представник регіонального центру культур пограниччя Ришард Судика, а також директор польської суботньої школи, що працює у місті нафтовиків Кристина Краснопольська. Та якими б приємними не були слова привітань і побажань найбільше глядачів, звісно, порадували концертні номери. Чудово танцювали маленькі учні польської школи під керівництвом Данути Цигалової. Та не танцями єдиними. Учасники театральної групи "Весела школа” дивували глядачів своєю акторською майстерністю. Постановка про переплутані казки була настільки оригінальною, що з блиском в очах за тим, що відбувалося на сцені, спостерігали навіть дорослі глядачі. А ще маленькі бориславці навчилися майстерно співати польською мовою, їм у цьому допоміг магістр музики Юрій Цигалов.
Вражаючим, неперевершеним, феєричним був виступ ансамблю "Бориславяки” з фрагментом програми "Борислав, якого вже нема”. У виконанні ансамблю прозвучали пісні польською мовою, які співали у Бориславі в 20-30-ті роки минулого сторіччя. Ці пісні чергувались з коротенькими розповідями про життя у тогочасному нафтовому місті та доповнювалися демонстрацією слайдів з тогочасними краєвидами Борислава.
До речі, чи знаєте ви, що у першій третині ХХ століття у Бориславі було своє танго. Це "Бориславське танго” прозвучало на святі польської культури саме у виконанні ансамблю "Бориславяки”. Не обійшлося свято польської культури у Бориславі і без гостей з Польщі. У нашому місті побував ансамбль пісні та танцю з містечка Дукля, керівник колективу Генріх Киц. Тож єднання культур було повним. Хтось звичайно, гучно говоритиме, що проведення таких фестивалів – це спроби наближення України до Європейського союзу та покращення іміджу України у світі. Сперечатися не будемо. Але головне, мабуть, те, що такі свята розширюють світогляд людей, відкривають нові горизонти для пізнання світу та дарують позитивні емоції і гарний настрій звичайним людям.
Наталка КУЧЕР Тижневик "Каменярі"
http://www.kamenyary.info/
Рубрика: | Новини Борислава | |
Додав: | Admin | |
Теги: |